Ūdens analīzes Latvijā liecina, ka daudzviet ūdens kvalitāte neatbilst noteiktajām normām. Viena no biežāk sastopamajām problēmām ir augsta dzelzs un mangāna jonu koncentrācija.

Ja ūdenī ir par daudz dzelzs un mangāns, tie rada sarkanas vai sarkani brūnas nogulsnes uz virsmām, kas atrodas regulārā saskarē ar šādu ūdeni. Dzelzs un mangāna saturs ūdenī rada nosēdumus uz mazgātā apģērba, santehnikas, traukiem, ūdenim ir nepatīkama, metāliska piegarša. Cauruļvadu sistēmā dzelzs un mangāns veicina pakāpenisku cauruļvadu “aizaugšanu”, samazinot ūdens caurplūdi un spiedienu. Latvijā noteiktais standarts dzelzs un mangāna koncentrācijai centralizētajās ūdens apgādes sistēmās ir 0,1mg/l dzelzs un 0,05mg/l mangāna.

Lai līdz minimumam samazinātu dzelzs un mangāna saturu ūdenī vai likvidētu to vispār, ūdensapgādes sistēmās izmantojamas ūdens atdzelžošanas iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri.

Mēs piedāvājam vairāku veidu ūdens atdzelžošanas iekārtas atšķirīgām vajadzībām – gan privātai izmantošanai savā īpašumā, gan uzņēmējdarbībai, gan komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Ieteiksim piemērotāko risinājumu, ņemot vērā konkrētā objekta parametrus, lietotāju vajadzības, ūdens analīzes un citus nosacījumus.

Atdzelžošanas iekārtu jeb filtru veidi:

 • Ar reaģentu – ūdens atdzelžošanas iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri, kam filtrējošā materiāla darbības nodrošināšanai nepieciešams reaģents (kālija permanganāts jeb “zilie graudiņi” vai sāls). Tas palīdz dzelzij oksidēties un pārvērš to sīkās daļiņās, kas kopā ar ūdeni tiek aizvadītas kanalizācijā.
 • Bez reaģenta – iekārtas, kur izmanto īpašu filtrējošo materiālu ar augstu filtrācijas pakāpi.
 • Ūdens atdzelžošanas iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri ar aerācijas metodi – neattīrītais ūdens tiek aerēts ar skābekli. Dzelzs, mangāns un mehāniskie piemaisījumi veido mazas nogulsnes, kuras iespējams filtrēt caur filtrējošo materiālu, kas iebērts filtrā. Piemēram, kā filtrējošais materiāls tiek izmantotas kvarca smiltis. Filtri regulāri pēc noteikta intervāla tiek skaloti atkarībā no piesārņojuma un ūdens patēriņa.

Standarta ūdens atdzelžošanas iekārtas uzbūves pamatsastāvdaļas:

 • filtrējošā materiāla kolonna – veic filtrāciju un netīrumu uzkrāšanu;
 • automātiskās skalošanas vadības bloks – veic filtrējošā materiāla automātisku skalošanu;
 • gaisa spilvens – ūdens oksidācijai.

Mūsu piedāvājums:

 • WATEX CMB sērija – automātiskas darbības aerācijas tipa ūdens atdzelžošanas iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri, kas paredzēti privātmājām, vasarnīcām, viesu namiem, nelieliem daudzdzīvokļu namiem. Tās ir bez reaģentu iekārtas, kas paredzētas ūdens attīrīšanai no dzelzs, mangāna, smakas, duļķainības un arsēna. Iekārtas ir vienkārši uzstādāmas un ekspluatējamas. To darbmūžs ir vairāk nekā 10 gadi. Dabīgs, videi draudzīgs filtrācijas process, kas nepasliktina ūdens kvalitāti.
 • WATEX RCMB sērija – aerācijas metodes ūdens atdzelžošanas  iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri. Šīs sērijas modeļi paredzēti ūdens attīrīšanai no duļķainības, izšķīdušā un oksidētā dzelzs, mangāna un nepatīkamas smakas. Galvenokārt to pielieto pazemes ūdens vai centralizētās ūdens apgādes sistēmās privātmājās. Iekārtas ir vienkārši uzstādāmas un ekspluatējamas. To darbmūžs ir vairāk nekā 10 gadi.
 • WATEX CMG sērija – ūdens atdzelžošanas iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri ar reaģentu (kālija permanganātu), kas nodrošina stabilu un salīdzinoši liela dzelzs satura attīrīšanu ūdenim. Darbības pamatā ir Greensand Plus katalītiskais filtrējošais materiāls. Filtra materiāls oksidē ūdenī esošo dzelzi un uzkrāj to filtrā. Lai izvadītu uzkrāto dzelzi, iekārta tiek automātiski reģenerēta (skalota). Reģenerācijas laikā tiek izmantots reaģents, kas atjauno filtrējošā materiāla spēju oksidēt dzelzi.  Iekārtas aprīkotas ar elektroniskas CLACK WS1 (ASV) vadības bloku, kas kontrolē automātisko reģenerāciju. Vadības blokā visa informācija saglabājas arī tad, ja pazūd elektrība.
 • WATEX FA sērija – šīs ūdens atdzelžošanas iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri paredzēti industriālai izmantošanai. Darbības princips balstās uz aerāciju un filtrāciju. Kad neattīrītais ūdens tiek aerēts, dzelzs, mangāns un mehāniskie piemaisījumi veido mazas nogulsnes, kuras iespējams filtrēt. Suspendētās vielas tiek filtrētas caur filtrējošo materiālu, kas iebērts filtrā. Ūdens attīrīšanai tiek izmantots filtrējošais materiāls Aqua Mandix un kvarca smiltis ar dažādu graudiņu izmēru. Filtri regulāri pēc noteikta intervāla tiek skaloti atkarībā no piesārņojuma un ūdens patēriņa. Pēc izskalošanas filtri atkal ir gatavi ūdens attīrīšanai. Papildu šīs ūdens atdzelžošanas iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri  aprīkoti ar automātiskās darbības vadības bloku ar LCD displeju, kurā var uzstādīt noteiktus parametrus. Sistēma ir savietojama ar SCADA. Iespējams papildināt ar GSM apziņošanas sistēmu, filtru skalošanu pēc patērētā ūdens apjoma, filtrējošā materiāla irdināšanu ar gaisa pūtēju vai kompresoru. Atbilstoši klienta vajadzībai iekārta tiek pilnībā sakomplektēta rūpnīcā. Objektā atliek tik pieslēgt ūdeni, kanalizāciju un elektrību un palaist iekārtu darbībā.

Mūsu priekšrocības:

 • augstas kvalitātes vietējā ražojuma ūdens atdzelžošanas iekārtas jeb ūdens atdzelžošanas filtri;
 • jaunākās paaudzes materiāli un tehnoloģijas;
 • viegli uzstādāmas un ērti apkalpojamas iekārtas;
 • ekspluatācijas laiks vairāk nekā 10 gadi;
 • garantijas un pēcgarantijas apkalpošana;
 • atsaucīgs klientu serviss.