Lietus ūdens attīrīšana

Lietus ir daļa no ūdens masu cikliskās kustības, kas izgājušas iztvaikošanas un kondensācijas stadijas. Šo procesu rezultātā no mākoņiem krīt destilēta ūdens pilieni. Šāds šķidrums ir piemērots dzeršanai. Ūdens sastāvu raksturo minimālais sāļu daudzums, un tas nekaitē organismam. Kāpēc tā lietošana ir ierobežota? Kad piliens lido zemē, tas gaisā piesaista dažādas ķīmiskās sastāvdaļas. Galvenās briesmas slēpj slāpekļa un sēra oksīdi, tie veido skābu lietu. Lietus ūdens piesārņojuma līmeni ietekmē teritorijas vispārējā ekoloģiskā situācija.

.                                                                                               

Lietus ūdens ir piemērots lauksaimniecības vajadzībām, laistīšanai, veļas mazgāšanai, trauku mazgāšanai, lietošanai dušā, tomēr dzert to var tikai pēc speciālas apstrādes.                                                                           

Lietus ūdens nav domāts dzeršanai sekojošo iemeslu dēļ:

  1. Liels baktēriju skaits (stafilokoki, streptokoki, pneimokoki)
  2. Olu, tārpu, parazītu, vienšūņu klātbūtne, pateicoties putnu un dzīvnieku fekālijām
  3. Augsts putekļu un netīrumu saturs
  4. Ķīmisko savienojumu klātbūtne, kas nokļūst lietus ūdenī pēc iztvaikošanas no piesārņotiem priekšmetiem (automašīnu izplūdes gāze, iztvaikošana no rūpnīcām, naftas un gāzes produkti)

Pirms veikt lietus ūdens apstrādi, to ir jāattīra no mehāniskiem piemaisījumiem (koku lapas, netīrumi, zari, sūnas un citi lieli piemaisījumi). Lētākais un ērtākais variants ir mehāniskie filtri, kas atdala netīrumus ar maisiņu (tīklu) palīdzību. Tomēr jums tie pastāvīgi būs jātīra. Jūs varat iztērēt daudz lielāku summu, iegādājoties mūsdienīgu pašattīrošu filtrēšanas sistēmu. Tas ļaus iztikt bez manuālas tīrīšanas vairākus gadus, nepārtraukti savācot un lietojot lietus ūdeni. Šo ūdeni joprojām nav ieteicams izmantot dzeršanai.

Panākt, lai lietus ūdens būtu drošs lietošanai, ir jāveic lietus ūdens analīzes laboratorijas apstākļos. Tas samazinās risku, ka ūdens satur veselībai bīstamas vielas.

Pēc tā, kā lietus ūdens tika attīrīts no visiem iespējamiem mehāniskajiem piesārņojumiem, to obligāti ir jāattīra no mikrobioloģiskā piesārņojuma. Šim nolūkam izmanto ūdens dezinfekciju. Dezinfekcija nodrošina, ka lietus ūdens būs drošs un bakterioloģiski tīrs. Populārākais risinājums šādāi problēmai ir ultravioletā (UV) lampa, kas palīdz noārdīt mikroorganismu RNS un DNS un tie vairs nespēj vairoties.

Izvēloties piemērotāko ūdens attīrīšanas sistēmu Jūsu lietus ūdens sistēmai, iesakām veikt ūdens testēšanu, lai mūsu speciālisti izvērtē un sniedz labāko risinājumu Jūsu dzeramā ūdens attīrīšanai.